Jaki kolektor danych dla Subiekta GT?

sty 30, 2018 | Aplikacje mobilne, COM4IT, Kody QR, Sprzęt Auto-ID, Urządzenia mobilne

Subiekt GT pozwala na operacje na towarach. Podgląd ilości i informacje o produktach dostępnych na magazynie oraz podstawowe działania księgowe wyróżniają program Subiekt GT i sprawiają, że jest jednym z najpopularniejszych systemów ERP w Polsce. Rozwijając ilość funkcji programu Subiekt wieloma dodatkami i rozwiązaniami partnerskimi można dopasować sobie oprogramowanie księgowo-magazynowe do własnych potrzeb. Jednak kiedy przychodzi do wyboru urządzenia do obsługi systemu ERP takiego jak Subiekt GT czy Subiekt nexo, pojawia się pytanie jakie urządzenie wybrać?

Subiekt GT umożliwia pracę na komputerze/komputerach oraz po zastosowaniu odpowiedniego rozwinięcia partnerskiego również na urządzeniach przenośnych. Standardowe oprogramowanie firmy InsERT zarówno w wersji nexo oraz Subiekt GT pozwala zastosować bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych. Dzięki połączeniu z komputerem/serwerem możliwe jest zbieranie kodów kreskowych na magazynie i wpisanie go do systemu. Jest to jednak bardzo niepraktyczne rozwiązanie, ponieważ nie ma możliwości działania zdalnie z poziomu urządzenia na towarach i dokumentach. Idealnym rozwiązaniem byłby w takiej sytuacji czytnik kodów kreskowych z wyświetlaczem. Takie urządzenie to kolektor danych.

Jak wybrać czytnik kodów kreskowych dla Subiekta GT?

Jeśli w zupełności wystarcza ci obsługa Subiekta z poziomu komputera klasy PC, ewentualnie chcesz usprawnić wpisywanie danych, powinieneś wybrać skaner kodów kreskowych ręczny. Takie rozwiązanie bardzo ogranicza mobilność, ponieważ musi być połączone kablem RS232 lub USB do komputera. Znacznie bardziej skuteczne jest rozwiązanie oparte o mobilny czytnik kodów kreskowych, który bezprzewodowo poprzez Wi-Fi albo Bluetooth łączy się z programem Subiekt na komputerze. Wciąż jednak wadą jest brak możliwości obsługi dokumentów i dokonywanie operacji w systemie ERP z dowolnego miejsca. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przenośnego komputera – terminala mobilnego, który umożliwia odczyt kodów paskowych i wysyłanie i pobieranie danych z programu Subiekt GT.

Sprawdź bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych

Jaki kolektor danych dla Subiekta GT?

Wyróżniamy dwa rodzaje kolektorów danych: terminale kodów kreskowych i batchowe kolektory danych. Różnią się przede wszystkim systemami operacyjnymi oraz ilością funkcji. Te cechy wpływają również na to, że różnią się przeznaczeniem i możliwościami jakie oferują. Terminale mobilne to przenośne komputery, które posiadają systemy operacyjne jak np. Android albo Windows CE. Kolektory typu batch posiadają proste systemy producenta i pozwalają wyłącznie na najbardziej podstawowe działania – są tak jakby skanerami kodów kreskowych z wyświetlaczami.

Więcej o tym dowiesz się w artykule „Jak wybrać terminal kodów kreskowych?”.

Żeby w pełni wykorzystać możliwości obsługi dokumentów magazynowych, podgląd stanów magazynowych oraz pracę bezpośrednio na bazie danych z programu Subiekt potrzebny jest mobilny komputer ze skanerem kodów kreskowych.

Mobilny Subiekt GT

Jeśli wiesz, że chciałbyś, żeby magazynierzy lub pracownicy Twojej firmy posiadali zdalny dostęp do Subiekta GT lub Subiekta nexo, wybór powinien paść na terminale kodów kreskowych. Nie definiuje to jednak tego, że urządzenie będzie miało dostęp do bazy Subiekta. Aby tak było wymagane jest zainstalowanie na urządzeniu mobilnym oprogramowania, które integruje się z bazą subiekta GT i umożliwia pracę zdalną. Należy również zastanowić się czy terminal ma pracować na systemie Android czy na Windows CE albo Windows Embedded Handheld. Drugą kwestią istotną podczas wyboru oprogramowania, które umożliwia integrację z programem Subiekt jest profil działalności filmy dla jakiej jest ono przygotowane. Inne możliwości posiada rozwiązanie magazynowe, a inne rozwiązanie handlowe.

Zobacz terminale kodów kreskowych w naszym sklepie

Najlepsze rozwiązania partnerskie InsERT

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań magazynowych i handlowych opartych o rozwiązania InsERT, w tym Subiekt GT i nexo. Na swoim koncie posiadamy wiele wdrożeń systemów WMS oraz programów pudełkowych serii 4MAG E-Commerce i 4SALES Mobilny Handlowiec. Oferujemy rozwiązania na urządzenia z Androidem oraz Windowsem Handheld Embedded i Compact Embedded. Posiadamy oprogramowanie zarówno dla Subiekta GT oraz Subiekta nexo. Dzięki temu wybór polega wyłącznie na dobraniu odpowiedniego urządzenia, ponieważ system jest elastycznie dopasowany do systemu operacyjnego i rodzaju działalności.

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.