Tworzenie aplikacji na terminale mobilne – testy na różnych urządzeniach

paź 11, 2016 | Aplikacje mobilne, COM4IT, Sprzęt Auto-ID, Urządzenia mobilne

Przy tworzeniu aplikacji mobilnych, ważne jest zaplecze sprzętowe do testowania aplikacji mobilnych. Ponieważ bez przeprowadzenia testów na fizycznych urządzeniach nie można wykryć różnych specyficznych zachować aplikacji. Testowanie aplikacji mobilnych na terminalach mobilnych nie różni się znacząco od testowania aplikacji internetowych, czy aplikacji mobilnych na smartfony lub tablety. Najczęściej testy funkcjonalne tego typu aplikacji opierają się na testowaniu interakcji użytkowników.

Do przeprowadzenia naszych testów, oprócz terminali mobilnych, potrzebne jest jeszcze środowisko testowe, w jakim aplikacja będzie działać, czyli magazyn z drukarką etykiet, by móc przeprowadzić jak najwięcej różnych scenariuszy użycia aplikacji.

Naszą nowa aplikację 4MAG E-Commerce do wsparcia pracy magazynierów, testowaliśmy na większości urządzeń dostępnych na rynku z systemem Android. Celem tych testów było sprawdzenie jak będzie działać na różnych urządzeniach.

Przykładowe urządzenia, na których testowaliśmy aplikacje:

Dzięki możliwości uruchomienia aplikacji na smartfonie lub tablecie pracującym pod kontrolą Androida, klient może szybko i bez dodatkowych kosztów przetestować oprogramowanie w swoim magazynie, bez potrzeby kupna drogiego terminala mobilnego.

Więcej o tworzeniu aplikacji mobilnych na platformy Android, Windows i iOS na stronie COM4IT. 

Oczywiście aplikacje 4MAG E-Commerce oraz 4MAG Inwentaryzacja dostępne są także na terminale mobilne z systemem Windows.

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.