Przegląd aplikatorów etykiet marki Towa i Primera

lis 2, 2015 | Sprzęt Auto-ID

Jako uzupełnienie oferty związanej z nadrukiem etykiet posiadamy kilka ciekawych urządzeń, których zadaniem jest aplikowanie etykiet samoprzylepnych na produkt docelowy. Są to ręczne i półautomatyczne aplikatory TOWA i Primera, które przenoszą etykiety z rolek na powierzchnie określone przez Klienta. Pierwszą grupą są ręczne i tanie urządzenia marki Towa, dobierane w zależności od tego jakiej wielkości etykiety posiada klient. Są to modele Towa APN-10-30, APN-30, APN-60 i APN-100. Liczba znajdująca się po „APN” określa dopuszczalne szerokości etykiet. Wytrzymała konstrukcja aplikatora i prostota w obsłudze pozwalają bardzo szybko nanosić etykiety znajdujące się na rolce na produkty.

Seria aplikatorów Towa APF pozwala z kolei nanosić etykiety o nieregularnych kształtach tj. koło, owal etc. Kształt etykiety definiuje więc czy wybieramy aplikatory serii APF czy APN (te radzą sobie tylko z etykietami prostokątnymi). Opisane aplikatory marki Towa są relatywnie tanimi produktami, ich zestawienie znaleźć można tutaj: LINK.

Bardziej zaawansowanymi urządzeniami do aplikowania etykiet są modele Primera AP360e, AP362e i AP550e (LINK). Stanowią świetne rozwiązanie dla firm mających zapotrzebowanie na etykietowanie produktów o kształcie cylindrycznym np. butelki, słoiki, puszki.

Proces etykietowania następuje bardzo szybko i sprawnie, z prędkością dochodzącą nawet do 1200 etykiet na godzinę. Aplikatory zbudowane są z metalu i stali oraz spełniają certyfikaty bezpieczeństwa UL, CSA i FCC. Model AP360e jest wersją podstawową – umożliwia nakładanie pojedynczych etykiet. Wersja AP362 zaś pozwala na aplikowanie dwóch różnych etykiet na produkt. Na poniższym filmie pokazane zostało jak działają te urządzenia:

Nowością wśród aplikatorów Primera jest model AP550e. Dedykowany jest przede wszystkim do etykietowania opakowań o niestandardowych kształtach. Sposób działania:

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.