Obsługa magazynu dla każdej firmy

wrz 20, 2016 | Aplikacje mobilne, COM4IT

Ważnym elementem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa jest pełna kontrola nad ruchem towarów w magazynie.

Sprawny nadzór nad tym elementem działalności zapewnia odpowiednio dobrane oprogramowanie. Firma COM4IT oferuje rozwiązania zależne od wielkości posiadanego magazynu, oferujemy więc rozwiązania dla firm:

 • Małych i średnich – 4MAG Inwentaryzacja, 4MAG E-commerce, 4MAG Opakowania Zbiorcze i inne rozwiązania dla różnych branż
 • Dużych – WMS.

4MAG Inwentaryzacja – opis

Celem aplikacji 4MAG Inwentaryzacja jest usprawnienie pracy komisji spisowej przy prowadzeniu ewidencji i podliczenia środków trwałych, wykorzystując kody kreskowe i terminale przenośne. Aplikacja umożliwia synchronizację danych z wykorzystaniem plików CSV i TXT. Oprogramowanie składa się z dwóch części, które zainstalować trzeba odpowiednio na komputerze PC oraz na terminalu mobilnym – aplikacja została zintegrowana z najpopularniejszymi markami terminali przenośnych. Aplikację można używać na termialach mobilnych z systeme Windows i Android oraz samartfonach i tabletach z systemem Android.

Korzyści 4MAG Inwentaryzacja:

 • pełna, stała kontrola nad stanem środków trwałych,
 • szybkość przeprowadzenia spisu,
 • eliminacja błędów związanych z ręcznym zliczaniem środków,
 • uniwersalność wymiany danych.

4MAG E-commerce – opis

Oprogramowanie 4MAG e-commerce zostało przygotowane z myślą o usprawnieniu pracy sklepów internetowych oraz firm, w których występuje wzmożony obrót towarami. Aplikacja usprawnia pracę magazynu związaną z przyjęciem, przechowywaniem i wydaniem towaru. Wszystko dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych znajdujących się na towarach oraz terminali mobilnych. Aplikacja mobilna umożliwia synchronizację z najczęściej wykorzystywanymi platformami e-commerce (np. Magento, PrestaShop) oraz najpopularniejszymi systemami ERP (np. Subiekt GT). Aplikacje można urzywać na termalach mobilnych z systeme Windows i Android oraz samartfonach i tabletach z systemem Android. 

Korzyści 4MAG E-commerce:

 • pełna kontrola nad stanem towarów w poszczególnych magazynach,
 • eliminacjabłędów związanych z zakupem, sprzedażą, przyjęciem oraz wydaniem,
 • współpraca z systemem nadrzędnym w trybie offline,
 • kompleksowa obsługa kodów kreskowych.

4MAG Opakowania Zbiorcze – opis

Aplikacja umożliwia tworzenia opakowań zbiorczych, którym pracownik nadaje unikalny kod kreskowy. Dzięki temu magazynierzy mogą sprawdzić co jest w paczce bez jej otwierania.  W razie braków dołożyć lub przesunąć z innej paczki produkty, w celu skompletowania zamówienia dla klienta. Jednocześnie pracownicy mogą wstrzymać pracę nad jedną paczkę i rozpocząć inne zadanie a po skończeniu innego zadania wrócić do poprzedniego, dokończyć je i zamknąć paczkę.
Aplikacja wspiera działania logistyczne dzięki m.in. automatycznemu obliczaniu wagi danej paczki lub umożliwianiu samodzielnego wpisania wagi całości. Dodatkowo, po sczytaniu kodu kreskowego przy wydawaniu paczki z magazynu, wiemy, które paczki zostały wysłane.

Korzyści 4MAG Opakowania Zbiorcze:

 • robienie operacji na paczkach
 • tworzenie opakowań zbiorczych
 • sprawdzenie co jest w pacce bez jej otwierania
 • automatyczne obliczanie wagi paczek

WMS system obsług – opis 

Strukturę tę organizują rozbudowane systemy informatyczne WMS (Warehouse Management System). W portfolio aplikacji posiadamy taki system WMS, który powstał w wyniku ściśle określnego zapotrzebowania jednego z naszych stałych Klientów. System ten może jednak zostać zmodyfikowany w taki sposób aby i inni Klienci w pełni wykorzystywali jego funkcjonalności.

Korzyści WMS:

 • Zwiększenie wydajności pracy i usprawnienie kontroli stanów magazynowych.
 • Przyśpieszenie cyklu realizacji zamówień.
 • Efektywniejsze wykorzystanie powierzchni magazynowej jak i czasu pracowników.
 • Redukcja znajdujących się w obiegu papierowych dokumentów.

Integracja z innymi systemami

Nasze aplikacje mogą funkcjonować samodzielnie lub być zintegrowana z innym systemem wspomagającym zarządzenie przedsiębiorstwem. Na życzenie Klienta możemy dostosować systemy do indywidualnych potrzeb i specyfiki magazynowej. Często nasze rozwiązanie funkcjonuje jakość część większego systemu informatycznego ERP, którego nadrzędnym zadaniem jest planowanie i optymalizacja – w oparciu bazy danych – procesów zachodzących w danej firmie. System ERP zazwyczaj składa się z modułów odpowiedzialnych za zarządzanie sprzedażą, finansami, planowaniem zakupów, prowadzonymi projektami oraz wieloma innymi obszarami funkcjonowania firmy. Celem nadrzędnych jest zapewnienie efektywności w zarządzaniu przedsiębiorstwem o złożonej i często rozproszonej strukturze. Jeżeli są Państwo zainteresowani takimi systemami jak i jego ewentualną integracją z oprogramowaniem ERP, zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami.

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.