Jak działa kolektor danych?

kwi 16, 2018 | COM4IT, Serwis sprzętu AutoID, Sprzęt Auto-ID, Urządzenia mobilne

Częstym pytaniem zadawanym przez Klientów jest „Czy istnieje możliwość odczytu kodu kreskowego i zapisania go w pamięci wewnętrznej urządzenia?”. Takie pytania pojawiają się podczas rozmowy dotyczącej czytników bezprzewodowych i możliwej utracie połączenia czytnika z bazą lub komputerem.

Urządzeniem, które zostało zaprojektowane wyłącznie do pracy offline i odczycie kodów kreskowych, bez połączenia bezpośredniego (np. poprzez kabel z komputerem) jest kolektor danych.

Jak działa kolektor danych?

Zasada działania kolektora danych polega w głównej mierze na odczycie i zapisaniu w pamięci wewnętrznej urządzenia informacji zawartych w kodzie kreskowym. Następnie należy połączyć poprzez kabel np. USB kolektor danych z komputerem i przerzucić zgromadzone dane. Zapisane informacje  w kolektorze danych są gromadzone  w postaci plików tekstowych np. w formacie „.csv”. Dzięki temu możliwy jest import pliku z danymi do programów kalkulacyjnych takich jak „Excel” albo „OpenOffice Calc”.

Do czego służy kolektor danych?

Dzięki możliwości zapisu danych w pamięci urządzenia oraz jego mobilności (urządzenie jest niewielkie i lekkie), odczyt kodów kreskowych może być realizowany z dowolnego miejsca, bez ryzyka utraty danych np. podczas nagłego braku połączenia Bluetooth z bazą lub komputerem, co może się zdarzyć w przypadku korzystania np. ze skanera bezprzewodowego.

Gdzie można wykorzystać kolektor danych?

Kolektor danych jest urządzeniem, które z pewnością sprawdzi się podczas inwentaryzacji magazynu albo środków trwałych w biurze, ponieważ te operacje wymagają wyłącznie zliczenia kodów kreskowych naklejonych na towarach. Po imporcie danych do komputera można porównać, które środki trwałe lub towary zostały zapisane i w jakiej ilości, ze poprzednimi stanami.

Zobacz naszą ofertę kolektorów danych w sklepie 4labels.pl

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.