Dlaczego warto używać kodów kreskowych?

mar 10, 2016 | COM4IT, Sprzęt Auto-ID, Urządzenia mobilne

Kody kreskowe są obecne dookoła nas. Umożliwiają one automatyczne odczytywanie informacji. Są one stosowane na etapie zaopatrzenia, śledzenia produkcji, zarządzania magazynem, dystrybucji i transportu, kompletacji, inwentaryzacji i samej sprzedaży. Kody zawierają unikalny numer, który przenosi informacje takie jak, np. numer inwentarzowy, cena, data ważności, masa netto, oznaczenia partii produkcyjnej czy numer seryjny itp.

Odczyt danych umożliwia czytnik lub terminal mobilny, laser znajdujący się w module skanującym odbiera sygnały powstających w wyniku odbicia światła od jasnych elementów kodu kreskowego. Czas trwania impulsów koduje informacje, które są dekodowane przez czytnik na liczby, litery i inne informacje, które następnie są przesyłane do komputera.

Główne zalety wynikające z korzystania z kodów kreskowych:

  • Dokładność zapisu danych – kody zapewniają bezbłędną identyfikację towarów.
  • Szybkość odczytu i zapisu danych – odczyt kodów następuje za pomocą czytnika lub terminala  (z modułem skanującym).
  • Oszczędność kosztów – lepsza obsługa klienta, zarządzanie kapitałem i zapasami, krótszy czas reakcji, niższy stan zapasów i kosztów pracy.
  • Niski koszt wdrożenia – kody zazwyczaj drukowane są na etykietach samoprzylepnych co  jest stanowczo tańszym rozwiązaniem niż np. tagi RFID.

Wprowadzenie systemu znakowania towarów kodami usprawnia wszelkie procesy związane z zarządzaniem środkami.

Chcieliby Państwo wprowadzić identyfikacje towarów w swojej firmie? Oferujemy różnorodne rozwiązania związane z AutoID, zachęcamy do kontaktu w celu dostosowania oferty do Państwa potrzeb.

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.