Czy nexo zastąpi Subiekta GT?

sty 22, 2018 | Aplikacje mobilne, COM4IT, Urządzenia mobilne

Program Subiekt GT jest systemem sprzedażowym, który powstał aby wspierać obsługę działu handlowego i księgowości. Jest obecnie najczęściej wybieranym programem komputerowym, wspierającym sprzedaż w firmie. Firma InsERT produkowała oprogramowanie spod linii Subiekt już od dobrych kilku lat i niedawno oznajmiła wprowadzenie następcy – nexo.

Jesteśmy partnerem firmy InsERT i ich oficjalnym dystrybutorem. Sprzedawaliśmy sporo oprogramowania Subiekt dla naszych Klientów oraz nadal sprzedajemy. Tworzymy oprogramowanie magazynowe częściej pod Subiekta GT niż nexo. Zainteresowanie programem Subiekt GT wciąż nie maleje na rzecz nexo. Czy zatem warto kupić nowe dziecko firmy InsERT?

W czym jest lepsze nexo od subiekta GT?

Firma InsERT promuje nexo pokazując większą ilość możliwości względem wiekowego jak na oprogramowanie komputerowe produktu Subiekt GT. Pomimo że wypuszczona została wersja Subiekt GT PLUS, która dodawała nowe funkcjonalności przewyższające w wielu obszarach podstawową wersję Subiekta, nexo posiada znacznie więcej opcji i możliwości od niej. Dodając do tego najbogatszą i najwyższą wersję, która nazywa się nexo PRO, poczciwy Subiekt GT może się schować w cieniu młodszego brata. Dla osób ceniących sobie względy wizualne, nexo posiada bardziej nowoczesną i ładniejszą oprawę graficzną. Poniżej znajduje się pełne zestawienie funkcji programów: Subiekt GT, nexo i nexo PRO.

Tabela z zestawieniem programów InsERT

Czy warto zamienić nexo na Subiekta GT?

Subiekt GT jest programem sprawdzonym i działającym przez długi czas, został dopracowany, poprawiany i ulepszany przez kilka lat, co pozwoliło firmie InsERT wyeliminować choroby wieku dziecięcego. Program nexo z kolei jest rozwiązaniem świeżym, który stosunkowo niedawno został wprowadzony na rynek i posiada wciąż pewne niedoskonałości. Jednak trochę to potrwa, zanim wszystkie błędy zostaną wyeliminowane ale z pewnością to się stanie, czego dowodem jest niezawodny Subiekt GT. Jeśli planujesz zakup nowego systemu to nexo powinno być dobrym pomysłem – bardziej przyszłościowym. Jeśli masz Subiekta GT i wystarczają Ci w zupełnie jego funkcjonalności to zostań przy nim, natomiast warto zobaczyć nowe możliwości nexo, być może ma coś co przydałoby się w Twojej firmie.

Co dalej z Subiektem GT?

Z biegiem czasu pewnie program handlowo-księgowy Subiekt GT przestanie być wspierany przez firmę InsERT. Może się zdarzyć, że Subiekty GT przestaną być aktualizowane, co zmusi niejako posiadaczy do zmiany na nexo, a nowych Klientów do bezpośredniego zakupu nowszego softu. Czy to oznacza, że jeśli miałeś zewnętrzne rozwiązanie na terminale kodów kreskowych do zarządzania magazynem albo handlowcami w terenie na Subiekta GT i wymieniasz na nexo to musisz pożegnać się z tymi dodatkami? Niekoniecznie.

Co jeśli mam program magazynowy pod Subiekta GT, a chcę wdrożyć nexo?

Jesteśmy firmą, która tworzy rozwiązania informatyczne na magazynach. Piszemy systemy WMS, produkcyjne i handlowe opierając się na dowolnych systemach ERP. Subiekt GT jest systemem, z którym najczęściej przyszło nam integrować nasze rozwiązania, jednak robiliśmy również rozwiązania pod systemy InsERT nexo, które posiadali Klienci.

Wybór zatem pomiędzy nexo a Subiektem GT jest zależny wyłącznie od preferencji Klienta, ponieważ każde nasze oprogramowanie jest kompatybilne zarówno z nexo jak i GT. W obu przypadkach nie ma to wpływu na działanie systemów takich jak 4WMS i 4Produkcja, a nawet wersji pudełkowych softów takich jak popularny 4MAG E-Commerce albo lubiany program do obsługi pracowników handlowych – 4SALES Mobilny Handlowiec.

Wpływ zmiany systemu InsERT na rozwiązania partnerskie

Nie każda firma, która dostarcza rozwiązania partnerskie dla Subiekta GT przewidziała wymianę systemu handlowo-księgowego InsERT. Wtedy Klient jest zmuszony pożegnać się z dotychczasowym dodatkiem do Subiekta, co może prowadzić do chaosu w firmie. Magazynierzy albo handlowcy, którzy korzystali z rozwiązania partnerskiego, w przypadku pozbycia się go, nie będą potrafili sobie poradzić bez niego.

Co zrobić, żeby nie stracić rozwiązania partnerskiego podczas wymiany systemu ERP?

Warto zatem wybrać oprogramowanie, które może być rozwijane razem z Twoją firmą. Rozwiązanie, które jest stworzone aby moc integrować się z dowolnym systemem ERP, z pewnością może być wykorzystane zarówno w nexo jak i Subiekcie GT. My jako firma COM4IT posiadamy oprogramowanie, które przez wiele lat wdrażaliśmy w Subiekcie, a kiedy pojawili się Klienci z nexo zintegrowaliśmy bez problemu nasze rozwiązanie z ich systemami.

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.