4MAG Rejestracja – system do automatycznej identyfikacji pacjenta

sty 16, 2013 | COM4IT, Sprzęt Auto-ID

Opracowany przez nas system 4MAG Rejestracja pozwala szpitalom spełnić wymogi ustawowe nakładające na nie obowiązek takiego znakowania pacjentów, aby niemożliwa była ich identyfikacja przez osoby do tego nieuprawnione. Wykorzystaliśmy w tym celu kody dwuwymiarowe typu Aztec – definiowane wcześniej poprzez aplikację 4MAG Rejestracja. Kod zawiera podstawowe dane pacjenta tj. imię i nazwisko, adres, data urodzenia, PESEL. Jest zaszyfrowany, a więc odczytać można go jedynie za pośrednictwem naszego systemu, poprzez skaner bądź terminal kodów kreskowych.

Do wydruku wykorzystujemy produkty firmy Zebra – drukarkę HC100 idealnie nadającą się do zastosowań szpitalnych, jak i opaski termiczne Z-Band i Quickclip zakładane na nadgarstek pacjenta. Opaski wykonane są z antybakteryjnych tworzyw, odpornych na działanie wody i środków chemicznych wykorzystywanych w szpitalach.

Więcej na temat samego systemu, korzyści jakie przynosi jak i przepisów ustawowych znaleźć można m.in. na stronie www.rejestracja-pacjenta.pl bądź w sklepie www.4labels.pl. Można znaleźć nas też w prasie branżowej. Poniżej zdjęcie z magazynu Healthcare Management Magazine, w którym niedawno opublikowaliśmy obszerny wywiad oraz reklamę z insertem w postaci opasek.

Zapraszamy do testowania naszych aplikacji.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu mailowego biuro@com4it.com lub pod numerem telefonu 33 810-54-34.